Vali Çakır’dan Pazar ziyareti

Vali Çakır’dan Pazar ziyareti Yozgat Valisi Kadir Çakır, Salı pazarını gezerek pazarcı esnafının sorunlarını dinledi.
Yozgat'ta her Salı günü kurulan meyve ve sebze pazarını ziyaret eden Vali Kadir Çakır, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Salı pazarı esnafıyla tek tek sohbet eden ve esnafın sorunlarını dinleyen Vali Çakır, meyve ile sebzelerin nereden geldiği ve fiyatları hakkında bilgi aldı.
Pazarcı esnafına hayırlı işler dileyen Vali Çakır, "Allah tüm esnafımıza hayırlı kazançlar nasip etsin. Tabi birtakım sıkıntıları var, onları dile getirdiler. Bugün Salı pazarını ziyaret ettim, uygun bir zamanda Çarşamba pazarı esnafını ziyaret edeceğim. Sorunlarını çözmeye çalışacağız. Pazarcılık önemli, zor ve meşakkatli bir iş. Yazı kışı yok, sıkıntılı bir durum. Aynı oranda büyük bir istihdamın olduğu bir alan. Arkadaşlarımızla tek tek konuştuk. İnşallah tekrar bir araya gelip birtakım temel sorunları var başta yer sorunları olmak üzere onları birlikte değerlendireceğiz" dedi.
DEDİKODULARA CEVAP VERDİ
Vali Çakır ayrıca, hayvan hastanesi ve hayvan borsası ile kamuoyunda çıkan dedikodulara da cevap verdi.
Vali Çakır, "Dün hayvan hastanesi ve borsasının yapılacağı alanda incelemede bulunduk. Kamuoyunda dedikodular çıkmış. 'Vali gelen parayı geri gönderecek' diye. Bugüne kadar öyle bir şey olmadı onu da söylemek istiyorum. Sadece yer sorunumuz vardı. Hiçbir yer bulamadık en sonunda mera alanına gitmek zorunda kaldık. Bu yer normal bir yer değil burası mera alanı. Bunu normal hazineye devredip işlemlerini yapmak zorundaydık, süreç isteyen bir iş olduğu için öncelikle diğer alanları tespit etmeye çalıştık. O açıdan Yozgatlı hemşerilerimizin aklına en ufak bir şey gelmesin. O parayı kuruşuna kadar en iyi şekilde değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.
Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu ve pazarcı esnafı ise Vali Çakır'ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Çakır’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.
Pazar ziyaretinin ardından vilayet taksi durağını ziyaret eden Vali Çakır, taksici esnafı ile sohbet edip sorunlarını dinledi. 6 Ağustos 2019 Salı
Paylaş :