Emniyet şampiyon

Askıda Ekmek Futbol Turnuvası’nın Yozgat bölge şampiyonu İl Emniyet Müdürlüğü oldu.

Emniyet şampiyon CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kurumlararası Askıda Ekmek Futbol Turnuvası’nda ilk bölge şampiyonu belli oldu. 21 kurumdan takımın yer aldığı turnuvada şampiyonluğu Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü göğüsledi. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleştirilen turnuva sonrasında ilk dört takım için askıya 11 bin ekmek bırakıldı.
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla ‘enerjimizi paylaşarak çoğaltalım’ sloganı ile başlattığı Askıda Ekmek Projesi’ni yeşil sahalara taşıyan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol turnuvasının ikincisinde Sivas, Tokat ve Yozgat’tan toplam 79 takım yarıştı. İlk şampiyonluk haberi ise Yozgat’tan geldi. Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplam 1.580 sporcunun top koşturduğu ve büyük bir heyecanla takip edilen Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın Yozgat bölge şampiyonu İl Emniyet Müdürlüğü oldu.
ASKIYA 11 BİN EKMEK BIRAKILDI
Yozgat 24 Haziran’da başlayan turnuva boyunca 21 kurumdan 420 sporcu, 202 golle kente adeta futbol ziyafeti sundu. 40 karşılaşmanın sonunda turnuvayı kalesinde hiç gol görmeden namağlup tamamlayan Yozgat Emniyet Müdürlüğü oyuncuları 6 karşılaşmada 14 gole imza attı. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği ile gerçekleşen turnuvanın sonunda CK Enerji Çamlıbel Elektrik, şampiyon takım 5 bin, ikinci Yozgat Şehir Hastanesi takımı için 3 bin, üçüncü Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü takımı için 3 bin ve dördüncü Türk Telekom takımı için de bin ekmek olmak üzere askıya toplam 11 bin ekmek bıraktı.
‘DOSTLUK, SAYGI VE SEVGİNİN ARTMASINA DA VESİLE OLDU’
Şampiyonluk sonrasında değerlendirmelerde bulunan Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, turnuvaya katılan tüm takımlara ve organizasyonu gerçekleştiren CK Enerji Çamlıbel Elektrik yetkililerine teşekkür ederek, “Yozgat, Tokat ve Sivas’ta toplam 500 noktada hayata geçen Askıda Ekmek Projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olunmakta. Kentimize heyecan getiren bu turnuva ile bu projeyle ilgili toplumda bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Böyle güzel bir amaç için organize edilen turnuvanın kurum olarak bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. İlimizde düzenlenen kurumlararası dostluğun ve iletişimin artmasına vesile olmuş, müsabakaların saygı ve sevgi içerisinde başlayıp bitmesi bizleri çok mutlu etti. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü olarak şampiyonluğu göğüslememiz de bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Arkadaşlarımızın üç ilin şampiyonları ve ikinciler arasından kura çekimi ile belirlenecek bir takımın da olacağı bölge finalinde ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancım sonsuz. Bu vesile ile turnuvaya katılan sporcu arkadaşlarıma, kurum yetkililerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
DAHA ÇOK İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞILDI
CK Enerji Çamlıbel Elektrik Yozgat İl Müdürü Ali Edip Teoman da kentte birlik ve bütünlüğü kuvvetlendiren turnuvanın kurumların kaynaşması ve yeni dostlukların kurulmasına destek olduğuna işaret ederek şunları söyledi:
“2017 yılında kurumumuz tarafından başlatılan Askıda Ekmek Projesi’yle ilgili farkındalığı artırmak hedefiyle 2018 yılında Sivas’ta Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın ilk düdüğü çalındı. Bölgemizden gelen yoğun ilginin de etkisiyle bu yıl turnuvaya Tokat ve Yozgat’ta dâhil oldu. Yozgat Spor İl Müdürlüğü’nün de desteği ile oldukça pozitif bir havada geçen turnuvada bölgemizin şampiyonu olan Yozgat Emniyet İl Müdürlüğü takımını tebrik ediyorum. Askıda Ekmek Projemiz sizler sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaştı. Daha çok yardımsever vatandaşımız, ihtiyaç sahiplerine ulaşma fırsatını yakaladı. Askıda ekmeğimiz hiç eksik olmaması temennisiyle turnuvaya katılan tüm takımlara ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” 31 Temmuz 2019 Çarşamba
Paylaş :