Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tokat Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Yozgat'tan da katılım sağlandı.

Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü MÜSİAD Tokat Şubesi ev sahipliğinde “Bölgesel Kalkınmada MÜSİAD’ın Rolü” konulu program düzenlendi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tokat Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş, Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Cenker Doğan, Recep Avcu ve Emrah Öcal katıldı. Bölgesel kalkınmaya fayda sağlayacak projelerin konuşulduğu toplantıda Yozgat’ın da projelerden yararlanılması noktasında görüşmeler yapıldı.
Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, MÜSİAD’ın bölgesel kalkınmaya büyük katkı sunduğuna dikkat çekti.
Kaan, "Anadolu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında iş insanlarıyla bir araya gelerek, ortak hedeflerimiz için çalışıyoruz. MÜSİAD, bütüncül kalkınmayı sağlayabilmenin önemli koşullarından biri olan bölgesel kalkınmada kilit noktadadır. Bir yandan dünyanın her yerinde faaliyet alanlarımızı genişletiyor, diğer yandan ülkemizde güçlü bir ağ örerek her şehrimize ulaşıyoruz. Genelin yanında yerel sorunları da tespit ederek çözüm önerileri geliştiriyoruz. MÜSİAD, diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı olarak bölgesel kalkınmaya büyük katkı sunuyor" dedi.
MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş, toplantıyı değerlendirdi. Yozgat’ta da benzer bir toplantıyı düzenlemeyi hedeflediklerini belirten Karataş, ildeki yatırım potansiyellerini ve fırsatları aktaracaklarını dile getirdi. 31 Temmuz 2019 Çarşamba
Paylaş :