Diyanet-Sen Genel Başkanı Yozgat’ta

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcıları Ali Güzeldal ve Mehmet Yaman, Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker’i ziyaret etti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Yozgat’ta Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in Memur-Sen’e bağlı sendikalar arasında yetkiyi alarak bir ilki başardığını, Memur-Sen’in Besmelesi unvanını alarak bu liderliğini 16 yıldır büyük bir istikrarla devam ettirdiğini söyledi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcıları Ali Güzeldal ve Mehmet Yaman, Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker’i ziyaret etti.
Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, genel başkan ve yardımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Berker, sendikal çalışmalar hakkında bilgi verirken, istikrar adına Diyanet-Sen’in her geçen gün büyüdüğünü ve güçlendiğini dile getirdi.
Berker, sendika olarak hiçbir zaman ücret sendikacılığı yapmadıklarını belirterek; “Eğer böyle düşünülür ise 16 yılda sağlanan kazanımlar bizi bizden daha çok düşünenlerin olduğunun bir gerçeğidir” dedi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, 16 yıldır Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda yetkinin tek sahibi Diyanet-Sen olduğunu hatırlatarak, Resmi Gazete’de yayımlanan 2019 yılı kamu görevlileri üye sayıları tebliğine göre 83 Bin 652 üye sayısı ile bu yılda hizmet kolunda yetkili sendika olurken %67.04 sendikalaşma oranı ile bütün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek sendika olma rekorunu da yenilediğini ifade etti.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen nasıl Memur-Sen’e bağlı sendikalar arasında yetkiyi alarak bir ilki başarmış ve Memur-Sen’in Besmelesi unvanını almışsa bu liderliğini 16 yıldır büyük bir istikrarla devam ettirmektedir. Diyanet-Sen bu 16 yıl boyunca ortaya koyduğu performansı, kazanımları ve ilkeli ve etkili sendikal anlayışı ile Diyanet ve vakıf çalışanlarının % 67.04’ünü sendika bünyesine katılmasını sağlamıştır. Bu ülkemizdeki kamu sendikaları arasındaki en yüksek sendikalaşma oranıdır. Diyanet-Sen ayrıca 81 ilin 81’inde de yetkili tek sendikadır. Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada kararlıdır. Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir. Diyanet-Sen’e ve onun lider kadrosunu oluşturan sizlere güvenmektedir. Bu güvenin neticesi 16 yıldır yetkidir. Onlarca kazanımdır” dedi.
Diyanet-Sen’in Yozgat’ta ki çalışmalarının da son derece memnun olduklarına değinen Bayraktutar, Şube Başkanı Berker ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 10 Temmuz 2019 Çarşamba
Paylaş :