Bu turnuvada 'hayır' var

Askıda Ekmek Futbol Turnuvası’nda başlangıç düdüğü çaldı

Bu turnuvada 'hayır' var CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in ‘Askıda Ekmek Projesi’ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için hayata geçirdiği ‘Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’, Yozgat’ta Vali Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın başlangıç vuruşu ile başladı.
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in Ağustos 2017’de başlattığı Askıda Ekmek Projesi kapsamında düzenlenen ve kentteki birçok özel ve kamu kurum çalışanlarının katılım gösterdiği Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda takımlar sahaya çıktı. 14 Haziran’da Yozgat’ta fikstür çekilişi yapılan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda 24 Haziran Pazartesi günü ilk düdük çaldı. Turnuvanın açılışına CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin ve CK Enerji Çamlıbel Elektrik Yozgat İl Müdürü Edip Teoman’ın yanı sıra Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ katıldı.
İLLER ARASI KARDEŞLİK PEKİŞECEK
Turnuva’nın açılışında bir konuşma yapan Yozgat Valisi Kadir Çakır, “Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası, bir yandan anlamlı bir projeye dikkat çekerken bir yandan da sportif faaliyetleri geliştirmeyi amaçlıyor. Turnuva boyunca ilimizde 21 takım mücadele edecek. Yozgat, Tokat ve Sivas illerindeki tüm maçlar tamamlandığında iller arası kupa finali yapılacak. Bu turnuva ile iller arasındaki kardeşliği, centilmenliği ve kurumlar arasındaki sportif faaliyetleri de pekiştireceğiz. CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin ve ekibine böyle bir turnuvaya vesile oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Organizasyondan dolayı CK Enerji Çamlıbel Elektrik’e teşekkürlerini sunan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Yozgat Belediyesi olarak Askıda Ekmek projesini destekliyoruz. Yozgat, Sivas ve Tokat illerinde yapılan maçları da yakından takip edeceğiz. Yozgat ilimizden bölge şampiyonu çıkmasını umuyoruz” ifadesinde bulundu.
OSMANLI’DAN GELEN BİR GELENEK
Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın, CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in sosyal sorumluluk kapsamında düzenlediği özel bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, “Askıda Ekmek bizlere yabancı bir konu değil. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen, ihtiyaç sahiplerine kimin destek olduğunun bilinmediği bir uygulama. CK Enerji Çamlıbel Elektrik, Askıda Ekmek projesi hakkında farkındalık oluşturmak için bu turnuvayı düzenliyor. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak da turnuvaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü takımımızın bölge kupasını ilimize getireceği inancındayız” dedi.
Askıda Ekmek projesine dikkat çeken Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise şunları söyledi: “Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası kapsamında önemli bir görevi de yerine getiriyoruz. Turnuva sonunda CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in başlattığı Askıda Ekmek projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine ekmek desteği verilecek. Bu konudaki farkındalığı gözler önüne sermek ve sporla iç içe olmak için bugün burada bir araya geldik. Yozgat Bozok Üniversitesi olarak bir yandan sporun güzelliği yaşanırken bir yandan da Askıda Ekmek projesine destek veriyoruz.”
Sporun milyonları birleştirici gücüne olan inancını dile getiren CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, bu yıl üç ilde yapılan turnuvada destek veren herkese teşekkürlerini sundu. ‘Enerjimizi paylaşarak çoğaltalım’ sloganı ile başlatılan Askıda Ekmek Projesi’nde bugüne kadar askıya bırakılan ekmek sayısının 900 bine yaklaştığını dile getiren CK Enerji Çamlıbel Elektrik Yozgat İl Müdürü Edip Teoman ise düzenlenen turnuva ile Askıda Ekmek projesinin daha geniş kitlelere ulaşacağını dile getirdi.
İlk gün B Grubu’nda Yozgat İl Özel İdaresi ile Devlet Su İşleri, A Grubu’nda ise İl Jandarma Komutanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi takımları karşı karşıya geldi. Oldukça heyecanlı geçen karşılaşmalarda Yozgat İl Özel İdaresi takımı, Devlet Su İşleri takımını 2-1’lük skorla mağlup etti. Diğer karşılaşmada ise İl Jandarma Komutanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi takımları 3-3’lük skorla berabere kaldılar. 26 Haziran 2019 Çarşamba
Paylaş :