Gündemi değerlendirdi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yozgat İl Temsilciliğini ziyaret ederek sendika başkan ve üyelerle bir süre sohbet etti.

Gündemi değerlendirdi Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’de milli gelirde adaleti sağlama konusunda gayretlerinin devam edeceğini belirten Yalçın, 5. Dönem Toplu Sözleşmeye doğru giderken, gerekli hazırlıkların yapıldığını söyledi.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yozgat İl Temsilciliğini ziyaret ederek sendika başkan ve üyelerle bir süre sohbet etti. Genel Başkan Yalçın, Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli’den Yozgat’ta yürütülen sendikal çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Memur-Sen’in derdinin yeniden medeniyet olduğunu kaydeden Yalçın, 31 Mart’ın ardından partisi değişen belediyelerde yaşanan tehdit, baskı ve sürgün skandallarına da değinen Yalçın, seçim süreci öncesinde özgürlüklerden bahsedenlerin, seçim sonrasındaki ilk icraatlarının, baskı, tehdit, şantaj ve sürgün olduğunu kaydetti.
Kamu görevlilerinin çözüm beklediği başlıkların bulunduğunu dile getiren Yalçın, “3600 ek gösterge vaadini adım adım takip ediyor ve biran önce hayata geçirilmesi için gayret gösteriyoruz. Sözleşmeli arkadaşlarımızın eş ve iş konusunda tercihe zorlandığını görüyoruz. Mevzuattan kaynaklı yaşanan zorluklar var. Bunları ortadan kaldırmak için örgütlü gücümüzle gayret gösteriyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfındaki arkadaşlarımızın genel idari hizmetler sınıfına geçişi için gayretlerimiz devam edecek. 4688 sayılı yasayla ilgili bir takım sorunlar var. Gelir vergisi sorunu var. Vergi matrahlarının aynı oranda yükseltilmemesi gibi eksiklikler var. Tüm bunların çözümü için biz kamu görevlilerinin temsilcisi konumundaki Memur-Sen olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.
Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli ise Genel Başkan Yalçın ile gündeme dair istişarelerde bulunduklarını söyledi. Memur-Sen üyelerinin beklentilerini aktardıklarını dile getiren Şerefli, Memur-Sen’in Yozgat’ta güçlendiğini vurguladı.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın ziyaretinde Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kurulu Üyesi Abidin Eraslan, Eğitim Bir-Sen yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. 23 Haziran 2019 Pazar
Paylaş :