Eğitimde şenlik

Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği Başladı

Eğitimde şenlik Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği başladı.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen şenlikte, öğrencilerin yıl içerisinde hazırladıkları projeler sergilendi.
Şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız ‘Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği’ni teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım. Şenlik faaliyetleriyle, bakanlığımız tarafından yayınlanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek şeklinde ifade edilen hedefin gerçekleştirilmesine katkı sunulması amaçlanmıştır” dedi.
Yozgat Valisi Kadir Çakır ise burada yaptığı konuşmada, ikinci bilim şenliğinin, Yozgat’ımıza ve eğitim camiasına hayırlı olmasını temennisinde bulunarak, “İnşallah bu şenliğimizin 3’üncüsü, 5’incisi, 10’uncusu olur. Bilimsiz, eğitimsiz insan boş insandır. Hele çağımızda bu iş çok önemli. Burada yapılan işler, çocuklarımızın bilgisinin, becerisinin ne aşamaya geldiğini gösteren bir durum. Bunlar gerçekten 15 sene öncesinde hayret uyandıracak şeylerdi. Önemli olan çocuklarımızın bu alanda yol kat etmiş olmaları. Çünkü bizim milli kaynağımız, milli servetimiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bunlar olduğu sürece biz bir yerlere geliriz. Bugün gelişmiş ülkelerin en büyük sıkıntısı genç nüfuslarının olmaması. Bizim elimizde çok büyük bir cevher var. Bu cevheri çok iyi işlememiz lazım. Bu cevheri iyi kullanırsak hepimize güzel şeyler getirir. Ben ahlaklı, güzel, eğitime, bilime önem veren, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi dolu olan bu güzel evlatlarımızı en iyi yerlerde görmek istiyorum. Nasıl bir işe sahip olursanız olun, güzel işler yapın, iyi işler yapın. Memleketimize milletimize şehrimize faydalı olun. Bunu canı gönülden istiyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Kadir Çakır, yıl içerisinde çeşitli faaliyetlerde dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Daha sonra öğrenciler tarafından yıl boyunca yapılan çalışmaların sergisi gezildi.
Şenlik, 11-12-13 Haziran tarihlerinde 3 gün süreyle Cumhuriyet Meydanı’nda öğrenciler, veliler ve tüm vatandaşların ziyaretine açık olacak. 12 Haziran 2019 Çarşamba
Paylaş :