Aday öğretmenlere seminer

Aday öğretmen eğitimlerine akademik katkı sağlandı

Aday öğretmenlere seminer Sorgun ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce aday öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen eğitimlere Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim elemanların tarafından da seminerler verildi.
Sorgun’a atanan aday öğretmenlere yönelik hizmet içi ve hazırlayıcı eğitim seminerleri kapsamında Prof. Dr. Mustafa Böyükata, farklı günlerde “Kavramdan Düşünceye, Proje Fikri Geliştirme”, “Yetkinlik Kazanma Bakımından Proje Tabanlı Çalışmanın Önemi” ve “Ortaöğretim Öğrenci Projeleri için Danışmanlık ve TÜBİTAK Programları” başlıkları altında üç seminer verdi. Dr. Öğr. Üyesi Recep Temel “Farkındalık Ekseninde Kavramların Değerlendirilmesi”, Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz “İnsani Değerler: Bilim İnsanlarının Hayatından Yansımalar” ve Dr. Fikret Yılmaz "Kişisel Gelişim ve Rehberlik" konularında bilgilerini paylaştılar.
Seminerlerden yararlanan öğretmenler yaptıkları değerlendirmelerde, dinleyicilerin konuya aktif katılımının sağlanması ile daha sıcak bir ortam oluştuğunu ve bunun dinlemeyi kolaylaştırdığını, öğretmenler arasında etkileşimli olmasının güzel olduğunu, ekipman kullanımının semineri daha verimli şekilde geçirmelerini sağladığın, soru ve cevaplarla güzelleştiğini, iyi bir atmosfer oluştuğunu, keyifli, faydalı ve sıcak geçmesinin sağlandığını ve dinleyici öğretmenlerin işin içinde olması ve birlikte tartışıp, çalışmasının etkiyi yükselttiğini, gün içi yorgunluğa rağmen etkin seminerler olduğunu ifade ettiler.
Sorgun ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, farklı branştan 85 kişilik öğretmen grubuna, toplam 180 saatlik sözleşmeli öğretmenler için adaylık eğitimi verdiklerini belirterek, başta Prof. Dr. Mustafa Böyükata olmak üzere, katkılarını esirgemeyen ve her zaman taleplerine olumlu cevap veren akademisyenlere teşekkür ederek, belge takdim etti. 3 Haziran 2019 Pazartesi
Paylaş :