Müjdelerle dolu gece

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Müjdelerle dolu gece Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşılanan Kadir Gecesi'nin herkes açısından vazgeçilmez önem ve değerde olduğunu söyledi.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Sedef mesajında, “Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne kavuşmuş bulunmaktayız. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşılanan Kadir Gecesi'nin herkes açısından vazgeçilmez önem ve değerdedir. Kur'an-ı Kerim'in bu kutlu gecede inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nurla ödüllendirilmiştir. Bundan dolayıdır ki, Kadir Gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın mesajıdır.
Dünyanın her tarafının Müslümanların çektiği ıstıraplara, yüz yüze kaldıkları zorbalıklara sahne olduğunu unutmamak gerekir.
Ayrıca bölücü terörün hain ve menfur eylemlerini yoğunlaştırdığı ülkemizde de, birliğimizin, beraberliğimizin bozulmaması için herkes duyarlı ve hassas hareket etmelidir. Bu itibarla Türk-İslam âleminde yeni bir dayanışmaya, yeni bir heyecana ve yeniden bir dirilişe fazlasıyla ihtiyaç bulunmaktadır. Mübarek Kadir Gecesi'nin bunun için bir vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi'ni içtenlikle kutluyor, aşkla kaldırılan ellerin ve adanmışlıkla çarpan kalplerin eşliğinde yapılan duaların kabul görmesini içtenlikle niyaz ediyorum” dedi. 31 Mayıs 2019 Cuma
Paylaş :