YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ SELANİK’TE

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ SELANİK’TE Ulusal Ajans'ın finansmanını gerçekleştirdiği, Türkiye, Makedonya, Danimarka, Yunanistan, Finlandiya ortaklığında gerçekleştirilen Erasmus+ projesi kapsamında Bozok üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı öğrencileri Selanik’te Yozgat'ı temsil etti.
Projede kitle iletişim araçlarının yazılı, görsel ve işitsel basındaki ifade ve anlatı durumu üzerine çalışıldı. Kolombiya ve Portekiz’ den gelen gazeteci ve radyo programcıları ile Yunanistan’dan gelen akademisyenlerin de yer aldığı projede grup çalışmaları düzenlendi.
“Storytelling” başlığı altında gerçekleştirilen çalıştayda, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı, Radyo Televizyon Programcılığı öğrencileri Eren Kerekliöz ve Faruk Can Koç eğitimlere katılarak projenin tanıtım filmini hazırladı.
Yunanistan’da düzenlenen projeye davet edilen akademisyen ve öğrenciler, çalışma tarihlerinin Milli Mücadele’nin 100. Yılına denk gelmesi sebebiyle Selanik’ te bulunan Türk Konsolosluğu ile Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi de ziyaret etti. 31 Mayıs 2019 Cuma
Paylaş :