‘Güçlü yönetim güçlü takım’

Yozgatspor’un 3. Ligde misafir olacağını vurgulayan Arslan, “Yozgatspor 3. Ligde de büyük başarılara imza atacaktır. Yozgat’ı üst liglere taşıyacağız” dedi.

‘Güçlü yönetim güçlü takım’ Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan, kırmızı siyahlı kulübün profesyonel ligde kalıcı olması ve üst liglere yükselmesi noktasında güçlü bir yönetim oluşturulması noktasında girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Spor Toto BAL Ligi’nde normal sezonu ilk sırada tamamladıktan sonra Akşehirspor ile oynadığı Play-Off karşılaşmasını penaltılarda kazanan temsilcimiz Yozgatspor’da gelecek planlaması yapılmaya başlandı.
Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan, düzenlediği basın toplantısında şampiyonluk sürecini ve ileriye dönük planlamalar hakkında bilgi verdi.
Yozgatspor’a destek ve katkılarından dolayı Abdulkadir Yazıcı, Kemal Yurtnaç ve Kadir Çakır’a teşekkür eden Arslan, profesyonel ligde kalıcı olunması için güçlü bir yönetim oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.
PROFESNOLCE DÜŞÜNÜLMELİ
Kulüp Başkanı Arslan, “Artık takım profesyonel oluyor. Artık takımın profesyonelce yönetilmesi gerekiyor. Kadrosunun ona göre şekillenmesi lazım. İdari yapısının ona göre şekillenmesi lazım. Bununla ilgili olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çünkü Yozgatspor 4 yıldır Türkiye’nin en güvenilir kulüplerinden birisi olmuştur. Bu kurumsal yapıyı devam ettirmek lazım. Üstüne koyarak devam ettirmek lazım. Gayretimiz bunun için olacak. Bir profesyonel yapının da burada oluşturması lazım. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor” dedi.
YOZGATSPOR’U ÜST LİGLERE TAŞIMALIYIZ
Yozgatspor Başkanı Arslan, Yozgat’ın geçmişte büyük başarılar yaşadığını hatırlattı. Yozgatspor’un yoluna en güzel şekilde devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Arslan, bugün alınan başarıyı elde etmek için 4 yıl uğraştıklarını aktırdı.
Yozgatspor’un 3. Ligde misafir olacağını vurgulayan Arslan, “Yozgatspor 3. Ligde de büyük başarılara imza atacaktır. Yozgat’ı üst liglere taşıyacağız” dedi.
Arslan, “Bu noktada Yozgatlı hemşerilerimizin tabiî ki biraz daha fazla sahiplenmesi gerekiyor. 4 yıldır Yozgatspor’u, Yozgatlı hemşerilerimizle, Yozgat kamuoyu ile buluşturmak için zaman zaman değişik faaliyetler yaptık. Ama artık bu işin şakası da yok. İnşallah Yozgatlı hemşerilerimizin biraz daha Yozgatspor’u sahiplenmesi lazım. Netice de 3. Lig biraz daha maliyetli. Ama bu maliyetin yanında 3. Ligin gelirleri de var. Futbolda para çok çok önemli. Ondan da önemlisi bu paranın çar çur edilmemesi iyi kullanılması daha da önemli. Bu yüzden de biz Yozgatlı hemşerilerimizin kulübe biraz daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz. Yozgat dışında yaşayan Yozgatlıların, Yozgatspor’a biraz daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz” açıklamasını yaptı. 15 Mayıs 2019 Çarşamba
Paylaş :