Rektör adayları mülakatta terleyecek

YÖK, aralarında Yozgat’ın da bulunduğu, üniversitelerin rektör adaylarını dinleyecek.

Rektör adayları mülakatta terleyecek Yüksek Öğretim Kurumu, Bozok Üniversitesi Rektör adaylarını Cuma günü mülakata alacak.
YÖK, aralarında Yozgat’ın da bulunduğu, üniversitelerin rektör adaylarını dinleyecek.
Alınan bilgiye göre, rektör adayları YÖK'e davet edildi. Rektör adaylarına, Perşembe ve Cuma günü "mülakat" yapılacak ve neden rektör olmak istediklerine ilişkin sorular yöneltilecek.
Bozok Üniversitesi’nde yeni dönem rektörlük yarışı başladı. Prof. Dr. Salah Karacabey’in görev süresinin dolacak olması nedeniyle rektörlük için adaylar da çalışmalarına başladı.
Aralarında Bozok Üniversitesi’nin de yer aldığı üniversiteler için rektör olmak isteyen aday adayları başvurularını Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na yapmıştı.
Bilgiler ve belgeler
Rektör olmak isteyen aday adayları, Rektör Adayı Bilgi Formu ile, özgeçmişini, yayınlarını, idari görevlerini, uluslararası deneyimlerini, üniversite için öngördüğü proje ve tasarılarını, rektör adayı olmaya sevk eden nedenlerini, rektör adayı olarak potansiyellerini ve vizyonunu ortaya koyacak çalışmalarını Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na teslim etti.
3 adaya inecek
Başvurusunu yapan rektör aday adayları Yükseköğretim Kurulu tarafından mülakata alınacak. Mülakat sonrası belirlenen 3 rektör adayının ismi Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak. Önerilen isimlerden biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 yıllığına atanacak.
Karacabey ve Şahingöz çağrılmadı
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Rektör adayı Recep Şahingöz mülakatlara davet edilmedi. Yozgat’ta son dönemlerde tartışılan Salih Karacabey’in yeni dönemde görev almayacağı konuşulmaya başlandı. 1 Mayıs 2019 Çarşamba
Paylaş :