GURURLAN YOZGAT…

Romanya'da mindere çıkan iki güreşçimiz Altın madalya kazanarak, göğsümüzü kabarttı.

GURURLAN YOZGAT… Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen şampiyonada Yozgatlı iki güreşçi Altın madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı. Grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp, 67 kiloda Atakan Yüksel bayrağımız göndere çektirerek İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya bir kez daha dinletti.
RIZA REKOR KIRDI
YENİ BİR TARİH YAZDI
Türk güreşinin son yıllarda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Rıza Kayaalp çıktığı 10’uncu final maçında 9'uncu kez Avrupa şampiyonu olarak tarihe geçti.
Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kg sporcumuz Rıza Kayaalp tarihi bir zafere imza attı. Kayaalp, finalde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia'yı 3-0 yenerek 9. kez Avrupa şampiyonu oldu ve bu başarıyı elde eden ilk sporcu oldu.
İlk şampiyonluğunu Yıldızlarda 2006 yılında elde eden başarılı sporcunun kazanmadığı tek madalya Olimpiyat oldu.
BİR ALTIN DA ATAKAN’DAN
Rıza Kayaalp'ten sonra bir başka Yozgatlı güreşçi Atakan Yüksel de altın madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı.
Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen şampiyonada Atakan Yüksel, grekoromen stil 67 kilo final mücadelesinde Polonyalı Gevorg Sahakyan'ı 5-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Rıza'nın ardından bir başka Yozgatlı güreşçinin daha altın madalyaya uzanması tüm Türkiye'yi olduğu gibi Yozgat insanını da sevince boğdu. 15 Nisan 2019 Pazartesi
Paylaş :