ÇEDAŞ şartel indirdi

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), ‘doğa ve insan’ için 6 Nisan’da ışıklarını kapattı

ÇEDAŞ şartel indirdi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 980 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), küresel iklim değişikliğiyle ilgili farkındalık yaratmak adına bu yıl da ‘Dünya Saati’ne destek verdi.
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) 2007 yılından bu yana düzenlediği, dünyanın en büyük çevre etkinliği olarak kabul edilen Dünya Saati uygulaması çerçevesinde ÇEDAŞ, 6 Nisan Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında 51 binasında ışıklarını bir saatliğine söndürdü.
WWF’in, iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması için dünya kamuoyuna çağrıda bulunmak amacıyla yürütmekte olduğu bir küresel etkinlik olan ‘Dünya Saati’ doğadaki kaybı tersine çevirmek için insan-doğa ilişkisinde yeni bir sayfa açmayı amaçlıyor.
2019 teması “doğa ve insan için yeni bir başlangıç” olarak belirlenen etkinlik kapsamında geçen yıl, 135 ülke ve bölgeden 3 binden fazla kurum ışıklarını söndürdü. İstanbul’dan Yeni Zelanda’ya, Paris’ten Paraguay’a 7 kıtadan 2 milyar birey, kuruluş ve işyeri, iklim değişikliğine dikkat çeken bu etkinliğe katılım sağladı. 8 Nisan 2019 Pazartesi
Paylaş :