Güçlü memur güçlü devlet

Memur-Sen İl Temsilcileri Genel Merkezde Toplandı

Güçlü memur güçlü devlet Memur-Sen 29’uncu İl Temsilcileri toplantısı Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Memur-Sen Yozgat İl Temsilci Kenan Şerefli’de katıldı.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkan ve genel başkan yardımcıları ile Memur-Sen bünyesinde faaliyet gösteren komisyonlar Memur-Sen’in 81 il temsilcisiyle, 29’uncu İl Temsilcileri toplantısında bir araya geldi.
Toplantıda; Memur-Sen 6.Olağan Genel Kurul ile aynı kapsamda yapılacak Uluslararası Sempozyuma ilişkin hazırlıklar, 15 Mayıs üye sayısı tespit sürecine ilişkin hazırlık ve çalışmalar, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarının değerlendirilmesi ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’na ilişkin kutlama programı değerlendirildi.
Memur-Sen’in 1 milyonu aşkın üye sayısıyla artık evrensel bir emek hareketine dönüştüğünün altını çizen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu kapsamda yarına ilişkin çalışmaların hızlandırılması gerektiğini belirtti.
Her dönem faaliyetlerine yenilerini eklediklerini aktaran Yalçın, Akif İnan’ın, “Daha iyisi var her zaman, sınırı yok mükemmele varmanın, zaman ne getirir bilinmez ama daha iyi olmalıyız yarın” dizelerini hatırlattı.
Memur-Sen 81 il temsilcisi de toplantıda söz alarak fikir ve önerilerini paylaştı.
Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, Ankara’da gerçekleştirilen toplantının ileriye dönük sendikal çalışmalar açısından olumlu geçtiğini söyledi. Şerefli, ayrıca toplu sözleşme sisteminin de masaya yatırıldığını vurguladı. Memur kazanımlarının değerlendirildiğinin altını çizen Şerefli, çözüm bekleyen sorunlara ilişkin çözümler üzerinde durulduğunu ifade etti. 7 Nisan 2019 Pazar
Paylaş :