Devir teslime damga vuran özel görüşme

Yozgat Belediye başkanlığına seçilen Celal Köse, Kazım Arslan’dan görevi devraldı.

Devir teslime damga vuran özel görüşme 31 Mart yerel seçimlerinde Yozgat Belediye Başkanı seçilen Celal Köse görevi devralırken, Kazım Arslan ile yaptığı özel görüşme törene damga vurdu.
Yaklaşık 10 dakika süren özel görüşme, törene katılanlar arasında farklı değerlendirmelere yol açarken, Arslan’ın bazı telkinlerde bulunduğu ileri sürüldü.
DUALI DEVİR TESLİM
Yozgat’ta seçimi 2 bin 165 farkla kazanan Celal Köse, devir teslim törenine Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, eski belediye başkanı Yusuf Başer ve kalabalık vatandaş ve partililer ile birlikte geldi.
Yozgat Belediyesinde yapılan tören öncesinde Kur’anı Kerim tilaveti okundu ve dua edildi. Daha sonra makamda gerçekleştirilen törende Kazım Arslan Belediye mührünü Belediye Başkanı seçilen Celal Köse’ye teslim etti.
HİZMET ÇITASI YÜKSELDİ
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Kazım Arslan’a 5 yıllık süreç içerisinde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Arslan’ın 5 yıllık dönemde hizmet çıtasını yükselttiğinin altını çizen Köse, devraldıkları hizmet bayrağını daha ileriye götüreceklerini aktardı.
AYRIM YAPMAYACAĞIZ
Belediye Başkanı Köse, Yozgat için yeni bir dönemin başladığına değinerek, artık parti rozetini çıkardıklarını ifade etti. Ayrım yapmadan herkesi kucaklayacaklarına vurgu yapan Köse, “31 Mart seçimleri geride kalmıştır. Yozgat için elbirliği ile omuz omuza vererek hizmet etmek üzere gayret göstereceğiz. Bize oy veren vermeyen, bizi destekleyen desteklemeyen her bir kardeşimizin belediye başkanı olacağız. Her zaman halkın içindeyiz. Bizler bu milletin önünde hesap vereceğimizi hiç bir zaman unutmayacağız. Hak vaki olunca yüce yaradan huzurunda hesap vereceğimizi de unutmadan çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.
GURURLA BIRAKIYORUM
Belediye başkanlığı görevini devreden Kazım Arslan ise Yozgat’a hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşadığını söyledi. Yozgat’ta hoş bir seda bıraktığını belirten Arslan, “Yozgat'ımızın huzur içinde yaşanabilir bir şehir olması, gerçek bir şehir görünümüne kavuşması, bir şehir kimliğine kavuşması için gayret ettik. İlimize güzel işler kazandırdığımıza inanıyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kazım Arslan ve Celal Köse özel bir görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra Celal Köse, Arslan’ı belediye giriş kapısına kadar uğurladı. 5 Nisan 2019 Cuma
Paylaş :