Rahmetle anıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Rahmetli Başbuğun büyük bir mücadele, engin bir gönül ve ülkü insanı olduğunu söyledi.

Rahmetle anıyoruz Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu Ülkücü Hareketin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu Rahmetli Başbuğu Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı.
Rahmetli Başbuğun büyük bir mücadele, engin bir gönül ve ülkü insanı olduğunu belirten Irgatoğlu,”Büyük dava ve devlet adamı merhum liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışının 22. yıl dönümünde bizlere bırakmış olduğu emanetlerin anlam ve önemini bu vesileyle bir kez daha idrak ediyoruz. 4 Nisan 1997 tarihinde fani hayattan ebedi aleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Rahmetli Başbuğumuz’u dualarla anıyoruz. Sahip olduğumuz bağılılık ve sadakat hiç eksilmemiştir. Bilinmelidir ki, Başbuğumuz 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. O milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur. Tek kenarlı bir zamanın dar hücrelerine sıkışmayacak kadar geniş ufuklu, engin bakışlı ve çok yönlü siyaset ve devlet adamıdır. İdealleriyle yoğurduğu, inançlarıyla güçlendirdiği akli ve kalbi vasıflarını Türklüğe hizmet aşkıyla tutuşturmuş, milletin geleceğiyle buluşturmuştur" dedi.
“Başbuğumuz kolay bir başarı vaat etmemiştir"
Irgatoğlu, "Merhum Başbuğumuz, bir kişiden başlayarak, günden güne büyüyen ülkü davasının nasıl gönüllere ve milli vicdanlara mal olacağını coşkuyla kanıtlamış, büyük ve dengesiz adımlar yerine; ufak ve sabırlı adımlarla uzun yolları kat etmenin tılsımını ispatlamıştır. Fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır. İnancın, iddianın ve manevi bağlanışın, karşılaşılan sorunları bertaraf etmede en etkili yol olduğunu göstermiştir. Kutlu davamızın her bölümünde, inançla yola koyulmanın birinci şart olduğunu şahsiyetiyle ve yaşayışıyla ortaya koymuştur. Merhum Başbuğumuz hiçbir zaman kolay bir başarı vaat etmemiş, menfaat tekliflerine, tehditlere ve bir yığın engellemelere kulak asmamıştır. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş 'i vefatının 22. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu Şad mekanı Cennet olsun" diye konuştu. 4 Nisan 2019 Perşembe
Paylaş :