Sağlık çalışanlarına karanfil

Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla, başhekim, doktor, hemşire başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına karanfil sundu.

Sağlık çalışanlarına karanfil Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, “insana hizmet” ilkesine adamış doktorların ve sağlık çalışanlarının bütün çabasının vatandaşlara aynı standartlarda etkili ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak olduğunu söyledi.
Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla, başhekim, doktor, hemşire başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına karanfil sundu.
Sağlık çalışanlarının insan hayatını her şeyin üstünde tutarak karşılaştıkları bütün zorluklara rağmen büyük bir özveri ile görevlerini icra etmeye çalıştıklarını belirten Sağlık- Sen Şube Başkanı Erciyas, "Dünyanın en zor ve en onurlu görevlerden birini yapan, kendilerini “insana hizmet” ilkesine adamış doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın bütün çabası vatandaşlarımıza aynı standartlarda etkili ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaktır. Hastalıklarımızı hızlı bir şekilde sağlığına kavuşmak ve sağlıklarının korunmasına yardımcı olmaktır" dedi.
Erciyas, Sağlık-Sen’in kocaman bir aile olduğuna değinerek, böyle bir teşkilata liderlik ediyor olmanın gururunu yaşadığını aktardı. Daha çok koşacak daha çok çalışacaklarına değinen Erciyas, Sağlık-Sen’in gönüller yapan sendika olduğunu kaydetti.
Sağlıklı yaşama hayatı, tüm bireylerin vazgeçemeyeceği en temel unsur olduğunu ifade eden Erciyas, "Hızlı ve kaliteli bir sağlık sistemi ise ülkenin gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden biridir. Sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmemesi ve vatandaşların emrine sunması sosyal devlet anlayışının en önemli görevlerinden biridir. Yapılan tüm hizmetler doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın eliyle verilmektedir. Sağlık hizmetleri bir ekip işidir" diye konuştu. 14 Mart 2019 Perşembe
Paylaş :