Düğün evine döndürelim

Hentbol Erkekler Birinci Ligi’nde liderliğini sürdüren Yozgat Bozokspor’da Kulüp Başkanı Cenker Doğan, sporseverleri Cumartesi günü oynanacak Güneysu müsabakasına davet etti.

Düğün evine döndürelim Hentbol Erkekler Birinci Ligi’nde şampiyonluk maçına çıkacak olan Yozgat Bozokspor’da sporseverlere çağrı geldi. Kırmızı siyahlı takımın başkanı Cenker Doğan, Cumartesi günü oynanacak müsabakada sporseverleri görmek istediklerini söyledi.
İki yıl aradan sonra tekrar Süper Lige çıktıklarını aktaran Doğan, şampiyonluk turu atmak istediklerini söyledi.
Doğan, düzenlediği basın toplantısında Yozgat’ı temsil ettiklerini ve Yozgat’ın takımına sahip çıkmasını istedi.
TAKIM TÜM YOZGAT’IN
Doğan, “Bir şehir sadece yol ve kaldırım mıdır? Su ve elektrik midir? Bir şehre ruh vermek nedir? Aidiyet hissi nedir? Aşk ile sevgi ile samimiyetle çalışmak nedir?
Afrin’de memleket için beka nöbeti tutan polis kardeşimiz ile Diyarbakır’da görevli memur arkadaşımız ile İstanbul’daki Bursa’daki hemşerimizi buluşturan ve bunların yüreklerinin aynı anda aynı heyecanla ve büyük bir gururla genç sporcumuz Nuri ile Mito ile beraber atmasını sağlayan ve bu haklı gururu yaşatan takımın adıdır Bozokspor.
Bozokspor, Yozgat’ımıza adeta ruh vermiştir hareket kazandırmış heyecan yaratmıştır. Şimdi süper lige yeniden çıkmamızın arifesinde burada buluştuk. Diyoruz ki ; süper lige en çok Bozokspor’a yakışır. Afrin’de, Almanya’da, Avusturya’da, Fransa’da, Hollanda’da her nerede Yozgatlı varsa bugün artık bu takım onlarındır. Bu işler çilesi bol kişisel kazancı ise olmayan işlerdir. Zaten spor iş değil bir memleket bir sevda bir samimiyet meselesidir” dedi.
ÇİFTE ŞAMPİYONLUK YAŞATMAK İSTİYORUZ
Yozgat’ın sportif alanda hakettiği yere gelmesi için gayret gösterdiklerine değinen Doğan, Cumartesi günü Saat: 13.00’de şampiyonluk maçına çıkacaklarını ifade etti.
Doğan, “Yozgatspor’umuz ve Bozokspor’umuzun el ele gönül gönüle bir üst lige çıkmasını heyecanla bekliyoruz. Az kaldı şehrimize çifte şampiyonluk hediye etmek şehrimizi taçlandırmak bizim boynumuzun borcudur. Şampiyonluk günü şehrimizi düğün evine çevirmek de taraftarlarımızın hemşerilerimizin görevidir. Allah bu çifte mutluluğu memleketimize yaşatmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı. 13 Mart 2019 Çarşamba
Paylaş :