Öncü medeniyet güçlü sendika

Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Öncü medeniyet güçlü sendika Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yozgat İl Başkanlığı’nın düzenlediği teşkilat buluşmasına katıldı. Konuşmasında teşkilatına önemli mesajlar veren Yalçın, kamu görevlilerinin kazanımlarına devam etmesi için yetkide istikrarın sürmesi gerektiğini söyledi.
Memur-Sen Yozgat İl Başkanlığı düzenlediği teşkilat buluşmasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Ak Parti Seçim İşleri Başkanı Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, Ak Parti İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, Ak Parti Belediye Başkan adayımız Celal Köse, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, STK Başkanları, kurum amirleri ve Memur-Sen'e bağlı sendika üyeleri katıldı.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen ailesi sancısı ve derdi olan bir ailedir. 5 milyon kamu görevlisi ve emeklisi, aileleri ile beraber düşündüğümüzde 20 milyona yakın insanın sorumluluğunu sırtında taşıyan bir teşkilattır. Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın farklı bölgelerinde emek mücadelesini büyüten, kendisine çizilmeye çalışılan sınırları aşan örgütlü bir yapıdır. Onun için bir an bile olsa rehavet ve yorgunluk olmamalı, 1 milyonun üzerine binleri yüzbinleri eklemeliyiz.” ifadelerini kullandı.
Memur-Sen’in 2000'den sonraki darbe girişimlerinde millet iradesinin yanında durduğunu belirten Yalçın, “Memur-Sen olarak ülke için kim taş üstüne taş koyuyorsa, ülkenin hayrına bir çalışma yapıyorsa kimliğine, siyasetine bakmaksızın onu takdir ettik. Ama, millet iradesini kim örseleyerek değersizleştirmeye çalışmışsa onun karşısında yer aldık. Duruşumuzu belirleyen şey milletin sözüdür, iradesidir.” şeklinde konuştu.
ŞEREFLİ’DEN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU
Memur-Sen Yozgat İl Başkanı Kenan Şerefli, Memur-Sen'in yetki istikrarını sürdürmesi için il teşkilatları olarak üye çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, teşkilatlanmanın önemine değinen Şerefli, “Önceliğimiz özelde üyelerimiz, genelde ise kamu çalışanlarının haklarını korumak olmuştur. Özellikle üyelerimizi ön planda tutuk bundan sonrada ön planda tutmaya devam edeceğiz. Devletin vatandaşı için var olduğunu, ferdin hakkının korunmasının esas olduğunu savunuyoruz, bundan sonra da savunmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızı yaparken yaşadığımız toplumun inanç ve değerlerini korumayı da büyük görev azlediyoruz. Ülkemizin gerçek kimliğine kavuşması için yapılan her çalışmanın yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Memur-Sen Yozgat Genişletilmiş İl Divan Toplantısında TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Ak Parti Seçim İşleri Başkanı Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve Ak Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse birer selamlama konuşması yaptılar. 13 Mart 2019 Çarşamba
Paylaş :