Yozgat değişim yaşayacak

Yozgat değişim yaşayacak Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven hafta sonu Yozgat’ta Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Metin Özışık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
8-9 Mart Cuma ve Cumartesi günü Yozgat Merkez’de çarşı esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinleyen Keven;
“Yozgat’ta Millet İttifakı adayımız Metin Özışık ve Belediye Meclis Üyesi adaylarımızla Yozgat’ın çehresini değiştirecek bir ekibin artık yönetime gelmesi gerekiyor. Verdiğimiz göçü önleyecek ve tersine çevirecek bir ekibimiz var. Adayımız Metin Özışık subay kökenli ve ticaret insanıdır. Yozgat’ta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinde bulundu. Yozgat’ın, Yozgatlının ve Yozgat esnafının sorunlarını yakından biliyor. İlimizi yıllardır oyalayan siyasi anlayışa bu yerel seçimde gerekli uyarıyı yapacağınıza inanıyorum. 17 yıldır bütün yetkileri tek başına elinde olan siyasi iktidar Yozgat’ımızın 260 bin kişi göç vermesine sebep oldu. Yozgatlılar 230 kilometre yol yürüdü ancak Ankara’da oturan muhteremler randevu dahi vermediler. Yozgatlılar sadece seçim sırasında kendilerini hatırlayan bu siyasi anlayışa gerekli dersi vermeye 24 Haziran’da başladı inşallah 31 Mart’ta da devam edecektir. Yozgat’a gelip Ankara Büyükşehir Adayına oy isteyen bu anlayışa Yozgat artık dur demeli. Yozgat’a daha önce de 2014’te verdiği Askeri Birlik sözünü unutarak tekrar Yozgatlıların iyi niyetini suiistimal eden bu anlayışa Yozgat artık dur demeli. Yozgat’ın kaybedeceği bir beş yılı daha yok. Yozgat artık makûs talihini yenmeli ve komşusu olduğu iller gibi sanayide, eğitimde, istihdamda üst sıralara yükselmelidir. Yozgat’ı göç alan iller arasına sokmak için, Yozgat’ın çehresini değiştirmek için ve bir üniversite şehri öğrenci kenti yapmak için Sayın Özışık’a güvenmelerini ve oy vermelerini rica ediyorum” dedi.

Bozok Edebiyat ve Sanat Derneği’ni de ziyaret eden Keven Dernek Başkanı Songül Yurdagül ve yönetimine Yozgat’ta sanata yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti. Daha sonra Merkez Lök Köyü’nü ziyaret eden Keven ve il yönetimi köy konağında köylülerle çiftçilerin durumunu konuşarak artan mazot ve gübre fiyatları konusunda ki şikâyetlerini dinledi. Sekiz aydır Meclis kürsüsünde devamlı çiftçilerin sorunlarını gündeme getirdiğini ancak bakanlığın buğday başta olmak üzere nohut ve mercimekte ithalattan başkan bir şey düşünmediğini ifade etti.
10 Mart Pazar günü CHP Çandır Belediye Başkan Adayı Tayyar Erdoğan’ın Seçim İletişim Merkezi’nin açılışı için Çandır’da bulunan Yozgat Milletvekili Ali Keven, İl Başkanı Abdullah Yaşar ve il yönetimi burada coşkulu bir kalabalıkla miting gibi bir açılış gerçekleştirdi. Açılışı yapan Keven, Çandır’da ki coşkulu kalabalığa teşekkür ederek Belediye Başkan Adayı Tayyar Erdoğan’ın her eve her işyerine girerek şimdiden sıkılmadık el bırakmadığını Çandır’da şimdiden bir bahar havasının başladığını vurguladı. Çandır’da ki programın ardından halkla vedalaştıktan sonra Sarıkaya’ya geçen Milletvekili Keven ve il yönetimi burada CHP Sarıkaya İlçe Başkanlığı’nı ve İyi Parti Seçim Bürosu’nu ziyaret etti. 11 Mart 2019 Pazartesi
Paylaş :