‘İstiklal Marşı sigortamız’

Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İstiklal Marşının bizi biz yapan değerlerin manzumesi olduğunu belirtti.

‘İstiklal Marşı sigortamız’ Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İstiklal Marşı’nın milletimizin bağımsızlık konusundaki kararlılığının tezahürü olduğu kadar birlik ve beraberliğimizin de sembolü olduğunu söyledi.
Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İstiklal Marşının bizi biz yapan değerlerin manzumesi olduğunu belirtti. Şahbaz, “Halkımız bütün imkansızlıklara rağmen, işgale ve emperyalizme karşı savaşmış, tarihe altın harflerle yazılan bir destana imza atmıştır. İstiklal marşımız milletimizin hiçbir şart altında hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin haykırışıdır. Mehmet Akif Ersoy eşsiz mısralarıyla bu haykırışı ölümsüzleştirmiş, bir milletin özgürlük deklarasyonu haline getirmiştir. Milletimiz emperyalizme karşı verdiği bağımsız mücadelesini, İstiklal Marşımızda dile gelen, şuur ve inancın arkasında bütünleşerek başarmıştır. Bugün aynı değer ve inançlar noktasında birleşmeye her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır. Çünkü kurtuluş savaşında ülkemizi tank ve toplarıyla işgal edemeyenler, bugün çok daha sinsi ve tehlikeli yöntemlerle hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadır” dedi.
Ülkemizin ekonomik ve siyasi kuşatmalar altına alındığını ifade eden Şahbmaz, “İstiklal Marşı’nın taşıdığı ruh ve mana üzerinde her zamankinden daha fazla kenetlenmenin önemi ortadadır. İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce kabul edilişinin 98. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy’u ve bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, bir kez daha rahmet ve şükran duygularıyla anıyorum. Mehmet Akif Ersoy, sadece bir şair değil, aynı zamanda büyük bir mücadele ve ahlak adamıdır. Milletimizin kalbine tercüman olan Milli Marşımızı her zaman coşkuyla okumaya devam edeceğiz’’ diye konuştu. 11 Mart 2019 Pazartesi
Paylaş :