Arabaşı bahane sohbet şahane

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, basın mensupları ile bir araya geldi.

Arabaşı bahane sohbet şahane Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Hayri İnal Konağında basın mensuplarına arabaşı ikramında bulundu.
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, basın mensupları ile bir araya geldi.
Yozgat’ta kış aylarının vazgeçilmez yöresel yemeği olan arabaşı, dostlar arasında kaynaşmaya vesile oluyor. Kış aylarında her evde pişirilen arabaşı yemeği, dost ve akrabalara ikram edilerek sohbet ortamları oluşturuluyor.
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek hem arabaşı yuttu hem de sohbet etti.
Tarihi Hayri İnal Konağı’nda gerçekleştirilen programa Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve basın mensupları katıldı. Belediye Başkanı Kazım Arslan, arabaşının Yozgat ile özdeşleştiğini söyledi. Başkan Arsan, şunları kaydetti: “Yozgat’ın uzun kış gecelerinde dostların bir araya gelmesine vesile oluyor. Kavrulmuş unla ve tavuk, kaz etinin kullanımı ile yapılan çorbası ile sunumu yapılan bir yiyeceğimizdir. Soğuk ve uzun kış gecelerinde ilimiz için önemli bir sohbet ve eğlenceye vesile oluyor. İnsanımız arabaşı vesilesi ile akrabaları ve dostlarıyla bir araya gelerek muhabbet etmiş oluyor. Bizim üzerimize düşen ise bu geleneğimizi tanıtmak ve yaşatmaktır. Bu ülkemizin pek çok şehrinde yapılmasına rağmen bu Yozgat’ımızın yöresel yemeğidir” dedi.
Arslan, toplumun farklı kesimleriyle zaman zaman bir araya geldiklerine değinerek, Yozgat’ta fedakarca görev yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıklarını hem de sohbet etme fırsatı bulduklarını söyledi. 10 Ocak 2019 Perşembe
Paylaş :