Arslan’dan sert tepki

AK Parti’den aday gösterilmeyen Arslan’a vatandaşlar yoğun destek verirken, sahip çıkan kesimde artmaya başladı.

Arslan’dan sert tepki Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, sosyal medya üzerinden adına açılan sahte hesap ile 31 Mart yerel seçimleri için ‘millet ittifakının adayıyım’ şeklindeki paylaşımlara sert tepki gösterdi.
Yozgat’ta 31 Mart yerel seçimlerine yönelik siyasi partilerin ve adayların çalışmaları devam ederken mevcut belediye başkanı Kazım Arslan üzerinden polemiklerin de ardı arkası kesilmiyor.
AK Parti’den aday gösterilmeyen Arslan’a vatandaşlar yoğun destek verirken, sahip çıkan kesimde artmaya başladı. Arslan’ın aday olup, olmayacağı tartışmaları devam ederken sosyal medya üzerinden tartışmaları alevlendiren paylaşılmalar yapıldı.
Belediye Başkanı Arslan adına açılan sahte hesap üzerinden yapılan paylaşım tepki çekti. Arslan adına açılan sahte hesapta, “Hemşehrilerimize güzel bir muhabbet ve sevgi ortamında bir 5 yıl daha geçirmek istediğimi hissedip, bu düsturda Millet İttifa’nın Yozgat Belediye Başkan adayı olduğumu bugün duyuruyorum. İnşallah hayır olur” şeklindeki paylaşım sosyal medya üzerinden yayılmaya başladı.
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile paylaşımlara sert tepki gösterdi.
Arslan şunları paylaştı:
“Siyasi Oyunlar Yine Sahnede
Kim olduğu meçhul ahlaksız ve şeref yoksunu bir kimsenin fake olarak açtığı ve ismimizin ve şahsi fotoğraflarımızında yer aldığı sahte hesap üzerinden açıklama yapılarak algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bizler kendi kararımızı kendimiz veririz. Haysiyetsiz ve karakter yoksunu insanların ucuz oyunları ile yapılan ve kesinlikle tarafımızla herhangi bir ilgisi olmayan bu açıklamaya itibar etmemenizi önemle hatırlatıyorum." 9 Ocak 2019 Çarşamba
Paylaş :