Yerelde büyük yarış

AK Parti’de Belediye ve il genel meclis adaylığı için müracaatlar bugün sona eriyor

Yerelde büyük yarış AK Parti’de Belediye ve İl Genel meclisleri için aday adaylığı başvurusu süresi bugün sona eriyor.
Yozgat’ta belediye başkan adaylıkları kadar meclis üyelikleri için de adaylar yarış içerisine girdi. Yozgat belediye başkan adayının netleşmesinin ardından belediye meclisinde yer almak isteyen partililer müracaatlarını sürdürüyor. AK Parti tarafından daha önce 3 Aralık olarak belirlenen tarih 7 Aralık’a kadar uzatılmıştı. Bugün sona erecek müracaatlara geçmiş dönemlere nazaran ilginin az olması dikkat çekiyor. Yozgat Belediye Meclis üyeliği için 22 müracaat yapıldı. Belediye meclisinin aksine 5 üyenin seçileceği il genel meclisine ise 12 başvuruda bulunuldu.
Yozgat Belediye meclisi için Cafer Cankurtaran, Osman Gümüş, İhsan Dalgıç, Enver Erkılıç, Yaşar Gülmez, Yaşar Taşdemir, Fahri Bulut, Muazzez Binici, Mesut Açıkgöz, Yasin Gönül, Fahri Asil, Mustafa Bulut, Sabahattin Nemli, Eray Yıldırım, Ekrem İlker, Hasan Erol, Erdal Bilge Sadef, Kemal Akbay, Baki Bozkurt, İbrahim Afşar, Sinan Baldemir, Satı Sargın başvuruda bulundu.
Yozgat İl Genel Meclisi için de önemli isimlerin başvuru da bulunması dikkat çekti. Merkez ilçe başkanı İskender Nazlı’nın yanı sıra mevcut il genel meclis üyeleri Ali Açıkgöz ve Mustafa Erdoğan’da da başvuran isimler arasında yer aldı. İGM için başvuru yapan diğer isimler ise şunlar:
Kadir Bekdemir, Mehmet Zafer, Harun Evcimen, Yusuf Türkmen, Şuayip Yılmaz, Ali Cansever, Sermin Eroğlu, Celal Bekdemir, Mehmet Gönül
ADAYLAR HAFTAYA
AÇIKLANACAK
Öte yandan AK Parti’de ilçe belediye başkan adayları büyük ölçüde kesinleştiği öğrenildi. Sorgun, Yerköy ve Boğazlıyan’da yapılacak son anketlerin ardından adaylar kamuoyuyla paylaşılacak.
Belediye başkan adaylarının açıklanması büyük bir heyecanla beklenirken, birkaç aday adayının geri çekildiği ifade edilmeye başlandı.
Öte yandan MHP’de bazı ilçelerin adaylarını netleştirdiği öğrenildi. MHP’nin 15 Aralık’ta merkez ve ilçe adaylarını açıklayacağı aktarıldı. CHP ise İyi Parti ile hazırladığı işbirliği çerçevesinde aday konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
CHP ve İyi Parti’nin bazı bölgelerde ortak adayla seçime gireceği belirtilirken, CHP Boğazlıyan’da Ali Ayık, Çandır’a Tayyan Erdoğan ve Çayıralan’da ise Ömer Çodar’ı aday göstermişti. 6 Aralık 2018 Perşembe
Paylaş :