Yeşilay çalışmalarına hız verdi

"Benim Kulübüm Yeşilay” projesi, kapsamında Yozgat Yeşilay Şubesi’nde program düzenlendi.

Yeşilay çalışmalarına hız verdi Yozgat’ta ‘’Benim Kulübüm Yeşilay’’ projesini daha önce Toki Mevlana İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulu, Toki şehit Adem Cankurtaran Ortaokulu’ nda uygulayan Yeşilay Şubesi Alacalıoğlu İlkokulunda projeyi uyguladı.
Yeşilay Genel Merkezi tarafından ülke çapında uygulamaya konulan “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi, kapsamında Yozgat Yeşilay Şubesi’nde program düzenlendi.
Yeşilay gönüllüsü, ilkokul ve ortaokullarda öğrencilere Yeşilay’ı tanıtan ve Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kazanımlarını temel alarak öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturacak faaliyetler düzenledi.
Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, ‘’Benim Kulübüm Yeşilay’’ Projesi önleyici ve koruyucu hizmetler kapsamında ilk ve ortaokullarda uygulanan, yapılandırılmış çeşitli etkinliklerle Yeşilay’ı tanıtan ve TBM1 kazanımları temelinde öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturan bir proje olduğunu söyledi.
Yeşilay Şube Başkanı Coşkun, “Benim Kulübüm Yeşilay” projesiyle ilkokul ve ortaokullarda düzenlenen faaliyetlerle öğrencileri bağımlılıklara karşı korumanın hedeflendiğini, proje kapsamında öğrencilerin Yeşilay kulüpleri kurması desteklenirken daha önce kurulan Yeşilay kulüplerinin de aktif hale getirilmesinin amaçlandığını ifade etti. 6 Aralık 2018 Perşembe
Paylaş :