Şefaatli doğalgaza kavuştu

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, 5 Aralık tarihi itibariyle Şefaatli’nin doğalgaz ile buluştuğunu söyledi.

Şefaatli doğalgaza kavuştu Yozgat’ta doğalgaz dağıtımını sağlayan Sürmeligaz, Şefaatli’de çalışmalarını tamamlayarak ilçeye gaz vermeye başladı. Şefaatli’de yaşayan vatandaşlar doğalgaz sevinci yaşıyor.
Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, 5 Aralık tarihi itibariyle Şefaatli’nin doğalgaz ile buluştuğunu söyledi. Salman, Şefaatli için 12.500 m polietilen, 3.750 m çelik olmak üzere toplam 16.250 m hat çekildiğini belirterek, bin 100 abone doğalgaz abonesinin bulunduğunu aktardı.
Akdağmadeni’nde doğal gaz arzını bu ay içerisinde yapmayı planladıklarını dile getiren Salman, 2018 yılında tüm bölgeler de 76.500 m polietilen 12.500 m çelik hat olmak üzere toplam 89.000 m hat çekilmiş olacağını ifade etti.
2018 yılında toplam 11000 abone yapıldığını belirten Salman, “Doğalgaz çevre dostudur. Havayı kirletmeyen, doğaya zarar vermeyen çevreci bir enerji kaynağıdır. Yandığı zaman çevreye zararlı olan kül, yanmamış hidrokarbonlar, kükürt oksitleri gibi atık maddeler meydana getirmemektedir. Kısaca doğanın, çevrenin ve dolayısıyla insan geleceğinin ciddi bir sigortasıdır. Merkez ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız kış aylarında artık kömür dumanı solumak zorunda kalmayacak. Doğalgaz ile hep birlikte rahat bir nefes alacağız. Isınmada olduğu gibi, mutfakta tüp gaz yerine pişirmede ve sıcak su kullanımında da olmak üzere bir çok alanda hayatımızı kolaylaştıracak ekonomik bir yakıt olan doğalgazın konforu yaşanacak” dedi.
Öte yandan Şefaatli Belediye Başkanı Zeki Bozkurt ise vatandaşlara konfor ve rahatlık sağlayacak büyük bir hizmetle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 6 Aralık 2018 Perşembe
Paylaş :