‘Sorunların değil çözümlerin parçasıyız’

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret etti.

‘Sorunların değil çözümlerin parçasıyız’ Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, eğitim çalışanları adına kazanım elde etmek, çözümler geliştirmek, mahrumiyetleri ve mağduriyetleri sona erdirmek, insanı ve insan onurunu esas alan bir çalışma hayatını oluşturmak amacıyla emek harcadıklarını söyledi.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Şeref Kayaalp ile bir süre görüşen Şerefli daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi. Sendika çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunan Şerefli, fikir alışverişi yaptı.
Şerefli, sendikacılığın mücadele, müzakere, sorunları tespit, çözümü takip ve sonuç almak olduğunu ifade ederek, “Zor süreçlerde hep dik durduk, her zaman hakkı ve adaleti savunduk. Sorunları tespit etmekle kalmadık, çözümün yolunu da gösterdik. İnsana ve insanlığa dair kazanımlar ürettik. Örgütlülüğü güce, gücü ise kazanıma dönüştürdük” dedi.
Şerefli, sorunları sıralamanın yanı sıra önerilerle çözüme katkıda bulunduklarına değindi. Eğitim camiasının sorunları olduğunu dile getiren Şerefli, bu sorunların çözüme kavuşmasını beklediklerine vurgu yaptı.
İş barışına halel getiren sözleşmeli öğretmenliğin son bulması, vicdanları yaralayan mülakatla atama yönteminden vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizen Şerefli, farklı istihdam şekillerine karşı olduklarını, sosyal maliyet üreten sözleşmeli öğretmenlik uygulaması kaldırılmasını, atamaların kadrolu yapılmasını istediklerini kaydetti.
Eğitim çalışanları adına kazanım elde etmek, çözümler geliştirmek, mahrumiyetleri ve mağduriyetleri sona erdirmek, insanı ve insan onurunu esas alan bir çalışma hayatını oluşturmak amacıyla emek harcadıklarını ifade eden Şerefli, “Bugüne kadar bu anlayışın gereğini layığıyla yerine getirmek için, inanç, azim ve kararlılıkla mücadele ettik. Geldiğimiz nokta elbette önemli ama asla yeterli değildir. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuzun bilincindeyiz. Bu nedenle özlük ve özgürlük mücadelemizi birlik ve beraberlik içerisinde, el ele, omuz omuza sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 5 Aralık 2018 Çarşamba
Paylaş :