Vatandaşı elektrik faturası çarpıyor

Kabaran faturalar vatandaşı kara kara düşündürüyor

Vatandaşı elektrik faturası çarpıyor Yozgat’ta kış şartlarının kendini göstermeden giderlerin artması vatandaşı derdini ikiye katladı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle alım gücü düşen vatandaşlar kabaran faturalardan hayli dertli.
Vatandaşlar, elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli ve diğer vergilerle birlikte ödenecek tutarın 2 katına çıktığını belirtiyor. Son aylarda kabaran elektrik faturalarına birçok vatandaş isyan etti. Geçtiğimiz yıllara nazaran son dönemde elektrik faturalarının neredeyse yarı yarıya yükseldiğini kaydeden vatandaşlar, yetkililerden çözüm istedi.
Yozgat’ta kar yağışının gecikmesi geçim sıkıntısı içerisindeki vatandaşları memnun ederken, her ay ısınma giderlerine bağlı olarak artan faturalar gündemin ilk sırasını oluşturuyor. Son elektrik ve doğalgaz faturaları ellerine ulaşan vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirmeye başladılar.
Özellikle elektrik faturalarından tahsil edilen ücretler, vatandaşları çileden çıkarıyor.
Doğalgaz ve elektriğe birbiri ardına yapılan zamlar yüzünden kabaran faturaları, geciken kar yağışı sayesinde azalan yakıt tüketimiyle frenleyen vatandaşlar, gündeme getirilen, ancak bir sonuç alınamayan indirimi bekliyor.
TEPKİ YAĞIYOR
Yozgat’ta tüketicilerin ellerine bir süre önce ulaşan elektrik ve doğalgaz faturaları, zamlı tarifeler yüzünden eleştiri konusu olmuştu. Faturaların neredeyse yarı yarıya artış yaşadığını gören vatandaşlar, artan giderlerinden dolayı dert yanmış, bu durum sosyal medyanın gündeminde de uzun bir süre yer edinmişti.
Yozgat’ta kış mevsiminin uzun sürmesi dolayısıyla enerji giderlerinin düşürülmesi gerektiği her platformda dile getirilirken, bu yönde atılan adımlardan bugüne kadar bir sonuç alınamaması ise, umutları giderek azaltmıştı. 5 Aralık 2018 Çarşamba
Paylaş :