BİLKİDER farkındalık oluşturacak

BİLKİDER farkındalık oluşturacak Merkezi Kocaeli’nde bulunan “ Bilki Der Yozgat Şubesi” Yozgat’ta kitaba ve okumaya olan ilgi ver alakayı artırmak, gerekli dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenleyecek. Etkinlik, Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Hizmet Vakfı Kütüphanesi’nde başlatılacak ve değişik mekanlarda sürdürülecek.
Amaçlarının “kitabı, medeniyetlerin temel değeri olarak görmek, görsel kolaycılığa karşı yazarın imzası değerinde kitap okumayı, kitaplaşmayı ve kitabı yüceltmek” olduğunu belirten Bilim ve Kitap Dostları derneği Yozgat Şube başkanı Veysel Çekerek “ Yozgat’ta farkındalık oluşturacağız” diye konuştu.
Kitaba olan değeri ve ilgiyi yapacakları farkındalık etkinlikleriyle daha da yüceltip artıracaklarını vurgulayan başkan Çekerek bu vesileyle kütüphaneleri de zaman zaman ziyaret edip, okuma programları düzenleyeceklerini vurgularken, halkın katılımına da dikkat çekti.
İlk olarak, İlimizde faaliyet gösteren ve mütevelli heyeti başkanlığını, ilimizin eşrafından eski milletvekili ve yazar Dr. Ali Şakir Ergin’in yürüttüğü “Ahmet Şevki Ergin Hizmet ve Kültür Vakfı Kütüphanesi”nde programa başlanılacak ve değişik zaman diliminde kahvehane, okuma alanları ve kütüphaneler gibi değişik mekanlarda farkındalık etkinlikleri yapılacak.
Bilki Der Yozgat Şubesi tarafından hafta sonunda Cumartesi günü gerçekleştirilecek farkındalık etkinliğinde Vakıf başkanı ve aynı zamanda eski milletvekili Dr Ali Şakir Ergin, kaleme alarak yayınladığı “ Çapanoğulları Hadisesi ver Abdülkadir Beyin Hatıraları” adlı kitabından pasajlar sunacak. Ardından kütüphane gezilerek, farkındalık oluşturulacak. 4 Aralık 2018 Salı
Paylaş :