Okul bahçesine hatıra ormanı

Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu bahçesine, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından fidan dikildi.

Okul bahçesine hatıra ormanı Yozgat’ta Milli Eğitim Vakfı İlkokulu tarafından 24 Kasım Öğretmen Günü Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu bahçesine, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından çeşitli cinslerden fidan dikildi.
Yozgat Orman İşletmeleri Müdürlüğü ve Milli Eğitim Vakfı İlkokulu işbirliği ile 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı dikildi. Fidan dikim törenine Orman İşletmeleri Müdür Yardımcısı Adil Şen, Okul Müdürü Yusuf Saraç, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Eğitim ortamlarının ağaçlandırılmasını sağlamak ve okullar adına hatıra ormanı oluşturmak için “Bir Fidan Bin Gelecek” ağaçlandırma projesine Milli Eğitim Vakfı İlkokulu da katıldı.
Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu Müdürü Yusuf Saraç, okulun batı bölgesinde atıl vaziyette bulunan alanın ağaçlandırıldığını söyledi. Saraç, bu çalışmayla hem mahallelinin hem de okulun kazandığını, doğaya yapılan yatırımların gelecek nesiller için yapılan en karlı yatırımlar olduğunu ifade etti.
Saraç, öğrencilere doğa bilinci ve sevgisinin aşılandığını belirterek, katkılarından dolayı Yozgat Orman İşletmeleri Müdür yardımcısı Adil Şen’e, öğretmen Mustafa Mecnun Çetin’e teşekkür etti. 4 Aralık 2018 Salı
Paylaş :