Mezun olduğu okulda kariyer günlerine katıldı

Mimar Mazhar Otan ve eşi Merve Otan, Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinin konuğu oldu.

Mezun olduğu okulda kariyer günlerine katıldı Yozgat Atatürk Lisesi’nden mezun olan mimar Mazhar Otan ve eşi mimar Merve Otan kariyer günlerine katıldı.
Mimar Mazhar Otan ve eşi Merve Otan, Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinin konuğu oldu. Yozgat Atatürk Anadolu Lisesi, bu yıl sınava girecek öğrencilerin sınava motivasyonlarının artırılması ve gelecekte seçmeyi düşündükleri meslek hakkında iş hayatına atılmış kişilerin katılımı ile bilgi sahibi olmalarını gerçekleştirmek amacıyla kariyer günleri gerçekleştirildi.
Yozgat Atatürk Anadolu Lisesi Bedrettin Dıvrak, Öğrencilerin meslekleri tanımalarını istediklerini söyledi. Dıvrak, kariyer günlerinde, öğrenciler farklı mesleklerden kişilerle tanışma ve deneyimlerini dinleme fırsatı bulduklarını kaydetti. Dıvrak, “Kariyer günleri kapsamında okulumuzdan mezun olan mimar Mazhar Otan ve eşi Merve Otan’ı öğrencilerimizle bir araya getirdik. Genç mimarlarımız tekrar eski günlerine dönerken, öğrencilerimizde mimarlarımızdan istifa ettiler” dedi.
Mimar Mazhar Otan, mezun olduğu okul olan Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde , öğrencilere iş hayatındaki deneyimlerini anlattı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mimar Otan, mezun olduğu lisede böyle bir etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğunu belirterek, “ Seçtiğiniz mesleği sevin, o meslekte en iyisi siz olun. Her meslek güzel. İşiniz çok fazla bilgi gerektirmese de işinizin en iyisi siz olun. Gönlünüzdeki mesleği yapın. Sadece kendiniz için değil tüm toplum için işinizin en iyisi olun” ifadelerini kullandı.
Mimar Merve Otan ise öğrencilere hayalleri ve idealleri olması gerektiğini, çok çalışmalarını, çok kitap okumalarını gerektiğini aktardı.
Okul Müdürü Bedrettin Dıvrak, kariyer günlerine katılarak öğrencilerle deneyimlerini paylaşan mimar Mazhar Otan ve eşi mimar Merve Otan’a teşekkür etti. 4 Aralık 2018 Salı
Paylaş :