Keven sahada yoğun çalışıyor

Keven sahada yoğun çalışıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Türkiye’nin önemli tarım bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta çiftçilerin sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözümlenmesine gayret göstereceklerini söyledi.
CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Boğazlıyan, Yenifakılı ve Şefaatli’ye bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
İlk olarak Boğazlıyan ilçe başkanlığını ziyaret eden Keven, burada partililerle bir süre sohbet etti.
CHP BOĞAZLIYAN’DA
İDDİALI
Keven, “Partililerimizle hem bayramlaşmak hem de yaklaşan yerel seçimleri istişare etmek için buradayız. Biz Boğazlıyan’da iddialıyız. Boğazlıyan iktidarın aldatan basitlerinden faydalanamadı. İlçenin sorunları devam ediyor gençlerin sorunları devam ediyor. Eğitim, kültür ve sosyal projelerimizle seçimlere hazırlıklıyız. Halkın istediği halktan yana bir yerel yönetim anlayışıyla geliyoruz” dedi.
ÇİFTÇİLERİN
SORUNLARIN
TAKİPÇİSİYİZ
Buradan Uzunlu Kasabası’na geçen Keven burada çarşı esnafıyla ve halkla bayramlaştıktan sonra vatandaşların çay ikramını kabul etti. Kasaba halkıyla parkta oturup sohbet eden Keven yaptığı konuşmada “Sizlerin sorunlarını yerinde dinlemek için devamlı ilçelere kasabalara ziyaretler gerçekleştiriyorum. Özellikle çiftçilerimizin sorunları büyük. Uzunlu Barajı’nın su sorununun devam ettiğini söylediler. Bu sorunu DSİ’ye taşıyacağım. İlave bir su kaynağı bulunmalı ve üretici daha fazla mağdur edilmemeli” diye konuştu.
HALKLA İÇ İÇEYİZ
Yenifakılı’da partililerce karşılanan Keven, göreve geldikleri günden bu yana halkla esnafla çiftçilerle iç içe olduğunu belirtti.
Keven, “Üretici mahsulün karşılığını alamıyor. Mazot olmuş 6 lira 30 kuruş, gübrenin fiyatı 3600 lira. Yani maliyetler her geçen gün artıyor. Ancak ürün fiyatları yerinde sayıyor” ifadelerini kullandı.
ZİRAAT ODASINI
ZİYARET ETTİ
Yozgat Ziraat Odası’nı ziyaret eden Keven, tarım sorunlarını Meclis’te her zaman dile getireceğini ve üreticinin her zaman sesi olacağını söyledi.
Oda Başkanı İsmail Açıkgöz’e göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettikten sonra Yozgat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret ederek Birlik Başkanı Hacı Selvi’den bilgi alan Keven, hayvancılıkta geniş mera alanlarıyla ilimizin hayvancılık merkezi olması gerektiğini ve bu potansiyelinin açığa çıkartılması için ne yapılması gerekiyorsa her zaman destek vereceğini aktardı. 29 Ağustos 2018 Çarşamba
Paylaş :