Taşımacılıkta asansör dönemi

Çok katlı binalara çıkan gelişmiş asansörlerin yaygınlaşmasıyla birlikte alışılagelmiş sırtında eşya taşıma günleri eski de kaldı.

Taşımacılıkta  asansör dönemi Evden eve taşımacılıkta yeni dönem sistemler hamalları zor durumda bırakıyor. Taşımacılık sektörü olarak adlandırılan ve özellikle ev taşıma konusunda ihtiyaç duyulan hamallar gelişen sistemler karşısında kötü günler geçiriyor.
Çok katlı binalara çıkan gelişmiş asansörlerin yaygınlaşmasıyla birlikte alışılagelmiş sırtında eşya taşıma günleri eski de kaldı.
Taşımacılıkta asansörlü sistem dönemi
Gelişen teknolojinin sunduğu kolaylıklardan biri olan asansörle eşya taşıma sistemi tercih edilenler arasında. Ev eşyasını taşıtmak isteyen vatandaşların birinci tercihi olan bu sistem hızlı ve az riskli olmasıyla dikkat çekiyor.
Yozgat’ta teknolojik sistemle taşımada sektör olmaya başladı. Büyük firmaların ülke genelinde yaptığı taşımacılığı Yozgat’ta da belirli firmalar gerçekleştiriyor.
Yozgat’ta yaklaşık 5 yıldan bu yana asansörle ev taşımacılığı yaptıklarını belirten Tutku Nakliyat sahibi Recep Hökelekli hem zaman kaybının önüne geçtiklerini hem de iş gücünü azalttıklarını söyledi.
Hökelekli, “Bu sistem hem bizlere hem de ev eşyasını taşıtmak isteyen kişilere kolaylık sağlıyor. Hem zamandan tasarruf sağlıyoruz hem de eşyaların kırılma dökülme riskini en aza indiriyoruz. Asansörle evini taşıtmak isteyen ev sahibine eşyaların kırılmayacağı ve zarar görmeyeceği garantisini verebiliyoruz. Bu garantiyi sağlayan durum aslında asansörün verdiği güvendir” dedi.
Asansörle yapılan taşımacılığın can güvenliği açısından da önem arz ettiğini belirten Hökelekli “Sırtımızla beşinci kata kadar 50-60 kiloyu taşımak bize ilerde baş edemeyeceğimiz sağlık sorunları doğurabilir. Yeni taşıma ve nakliye sistem artık yaygınlaşmaya başladı” diye konuştu. 10 Nisan 2018 Salı
Paylaş :