Projesi hazırlanıyor

Yozgat’ta son dönemlerde tartışmalara neden olan havalimanında çalışmalar hızlandı

Projesi hazırlanıyor AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Havalimanı ile ilgili çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini belirterek, proje çalışmalarına başlanıldığını söyledi,
Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen AK Parti İstişare ve Değerlendirme toplantısında bakanlıkların yaptığı çalışmalar milletvekillerine aktarıldı. Toplantı da Yozgat’ı yakından ilgilendiren havalimanı konusu da gündeme geldi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Yozgat Havalimanı’nın proje çalışmalarının başladığını paylaşırken, Yozgatlı vatandaşlara da müjdeyi Milletvekili Yusuf Başer sosyal medya hesabından verdi.
Milletvekili Başer, Yozgat’ın hava yoluyla yakın zamanda Türkiye ve Dünya ile buluşacağını aktardı. Başer, havalimanı ihalesine bu yıl içerisinde çıkılmasının planlandığını belirterek, Yozgat Havalimanı projesinin, Yüksek Planlama Kurulu tarafından 240 milyon lira yatırım bedeli ile yatırım programına alındığını hatırlattı.
Havalimanı projesiyle ilgili bilgi veren Başer, şunları kaydetti:
“Havalimanını, Alaca yol ayrımı üzerine yapacağız. Organize Sanayi Bölgesini de aynı bölge yapmayı düşünmekteyiz. Çevre yolu bağlantısı ve hızlı trenin entegre edilmesiyle birlikte Yozgat-Sorgun arasını ticaret merkezi haline getireceğiz. Havalimanımızın faaliyete geçmesiyle birlikte yatırımcılarımız ile gerek yurt içinde, gerekse yurt dışındaki hemşehrilerimiz Yozgat’ımıza daha rahat ulaşabilecekler. Yozgat’ımıza havalimanı kazandırılması noktasında öncelikle her zaman desteğini Yozgatı’mızdan hiç esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yozgat ile ilgili her türlü projede her zaman yanımızda olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Yozgat’ımıza hizmet noktasında şevkle mücadele verdiğimiz başta Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ olmak üzere Milletvekillerimiz Sayın Abdulkadir Akgül ve Sayın Ertuğrul Soysal’a teşekkür ediyorum.” 8 Ekim 2017 Pazar
Paylaş :