Mobilyacılar ortak hareket edecek

Yozgat’ta mobilya sektörünün temsilcileri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar. Sorunların konuşulduğu buluşmada ortak hareket etme kararı çıktı.

Mobilyacılar ortak hareket edecek Yozgat’ta mobilya sektörünün öncüsü konumundaki firma ve marka temsilcileri bir araya geldi. Arabaşılı toplantıda, önemli kararlar alındı.
Yozgat ekonomisinde yaşanan dalgalanmalardan en fazla etkilenen sektörlerin başında gelen mobilyada, yeni açılım ve müşteri memnuniyeti üzerinde çalışmalar yapılacak.

Mobilyacılar toplantısına, Bakgörler Kilim Mobilya Sahibi Sinan Çelik, Bakgör Merinos Sahibi Eren Karataş, Bellona Bakırcıoğlu Mobilya Sahibi Şükrü Kolatar, İstikbal Mobilya Sahibi Ali Kolatar, Aldora Mobilya Sahibi Ramazan Arslan, Köksallar Mobilya Sahipleri Şerafettin ve Gökhan Köksal ile Adıgüzel Mobilya Sahibi Nuri Adıgüzel katıldı.
Toplantı da mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında işbirliği ve dayanışmanın artırmayı sağlamak, sektörün geleceği hakkında yol haritası belirlemek amaçlandı.

BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER

Ekonomik olarak kritik bir dönemden geçen Yozgat’ta Mobilyacılar ortak hareket etme konusunda fikir birliğine vardılar. Mobilya sektöründe İnegöl ve Kayseri yarışır durumda bulunan Yozgat’ın arzu edilen konumda olmaması da mobilyacıların gündeminde yer aldı.
Sektör sorunlarının uzun uzadıya konuşulduğu toplantı da, dışarıya giden müşteri potansiyeli tartışıldı. Sektörün gelişmesine rağmen, dışarıdan mobilya getirilmesi masaya yatırıldı.

Mobilyacılar, Yozgat ekonomisinden çıkan paranın tekrar Yozgat’a kazandırılması için ortak platform oluşturma kararı aldı. Belirli aralıklarla bir araya gelecek olan mobilyacılar, yeni projeler hazırlayarak, tanıtıma ağırlık verecek.

ÖRNEK OLDULAR

Mobilyacılar, Yozgat’ta önemli bir çalışmaya imza atarak sorunları birlikte çözme adına adım attılar. Farklı alanlarda düzenlenen toplantılar da istenilen sonuç alınmazken, mobilyacılar attıkları adımla örnek teşkil ettiler. Sektörün gelişiminin yanı sıra kent ekonomisine de olumlu etkisi olacak birlikteliğin platforma dönüşmesi planlanıyor. Merkezin yanı sıra ilçeleri de kapsayacak çalışma ile mobilya sektörünün daha ileriye taşınması hedefleniyor. 25 Ocak 2016 Pazartesi
Paylaş :