300 günde tamamlanacak

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hafriyat çalışmalarına başlandı

300 günde tamamlanacak AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 2017 yılı yatırım programına alınan ağız ve diş sağlığı merkezinin çalışmalarına başlandığını belirterek, 300 günde tamamlanması öngörülen binanın süresinden önce teslim edilmesinin planlandığını söyledi.

Yozgat’ta son teknoloji kullanılarak yeni, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılması için çalışmalara başlandı.
Yozgat’ta 2005 yılında hizmet vermeye başlayan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi modern binaya kavuşacak. Erdoğan Akdağ Mahallesi Alparslan Türkeş Huzurevi yanında bulunan arsaya inşa edilecek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 300 gün içerisinde tamamlanacak.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 28+5 olmak üzere toplamda 33 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacağını söyledi. Başer, Yozgat’ta 2005 yılından hizmet vermeye başlayan merkezin Ahilik Vakfı’na ait bina da daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait binada faaliyet gösteren merkezin Erdoğan Akdağ Mahallesi’nde kendi binasına taşınacağını aktardı.
Sağlık Bakanlığınca da 28+5 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için proje ihalesi yapıldığını ifade eden Milletvekili Başer, önümüzdeki yıl hizmete girecek merkezin, ağız ve diş sağlığındaki sevklerin önüne geçeceğini kaydetti.
Başer, merkezde ağız, diş ve çene cerrahisi, periodontoloji, protez uzmanı, ortodonti ve pedodonti uzmanlarıyla hizmet vereceklerini ifade etti.
Başer, “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin bitimi sonrasında Yozgat halkımız modern binada Ağız ve Diş Sağlığı hizmetlerini son teknolojiyle alacaktır. Yozgat sağlıkta da marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Yozgat insanı hizmetin en mükemmeline layıktır. Yozgat'ımıza ve Yozgat insanımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu. 13 Haziran 2017 Salı
Paylaş :