Sahada yenemediler masaya taşıyorlar

Kazan Belediye maçındaki olaylar, Yozgat’a maledilmek isteniyor

Sahada yenemediler masaya taşıyorlar Bölgesel Amatör Lig 6. Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Yozgatspor 1959 FK’nin çıkışı durdurulmak isteniyor. Sahada kazanamayan takımlar saha dışı olaylara başvurarak, Yozgatspor’a zarar vermeye çalışıyorlar.

BAL Ligi 6. Grubunda haftanın kritik maçında temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, Kazan Belediyespor ile karşılaştı. Karşılaşma öncesinde her şey yolunda giderken, film bitiş düdüğü ile birlikte koptu.
‘KAZAN’ KARIŞTIRDI
Yozgatspor 1959 FK karşısında 3-0’lık skoru 3-2’ye getiren Kazan Belediyespor takımı mağlubiyeti kabullenemedi. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte Yozgatsporlu oyunculara saldıran Kazan oyuncuları olayların büyümesinde başroldeydiler.
Yozgatspor yedek kulübesinde Muhammed galibiyeti kutladı. Kazan Belediyespor oyuncusu Muhammede küfürle karşılık verdi. İki futbolcu arasında sözlü sataşma ile başlayan tartışma sonucu yumruklaşma yaşandı, ardından saha bir anda karıştı.
Futbolcular arasında çıkan kavgayı ayırmak için araya girenlerin de tekme ve yumruklara maruz kaldığı olaylara dışarıdan seyirciler de dahil oldu.
Olaya müdahale eden polis, konuk ekibin taraftarlarını güçlükle otobüslere bindirerek kavgayı sonlandırdı.
YOZGAT’ MALEDİLMEK İSTENİYOR
Kazan Belediyespor ile Yozgatspor 1959 FK arasında oynanan maçın ardından çıkan olaylar Yozgat’a maledilmek isteniyor. Sahada Yozgatspor’u yenemeyen rakipler masa başı olaylarına girmeye başladı. Yozgatspor’un kendi sahasında oynadığı maçlarda provokatif davranış sergileyen rakip takımlara karşı daha dikkatli olunması gerekiyor.
Geçtiğimiz sezonlarda da benzer durumlarla hedeflerinden uzaklaştırılan Yozgatspor’un sahipsiz olmadığı da artık gösterilmeli.
Kazan’da çıkan olaylarda da Yozgat tarafı suçlu gibi gösterilmeye çalışılıyor. 25 Ocak 2016 Pazartesi
Paylaş :