Yozgat’ta bacasız fabrikalar tütüyor

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın elindeki imkan ve potansiyelleri nin değerlendirilmesi noktasında kamu, STK ve özel sektörün bir arada hareket etmesi gerektiğine dikkat çekerek bunun sağlanması için çaba harcadıklarını söyledi.

Yozgat’ta bacasız  fabrikalar tütüyor Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kurban bayramını Yozgat’ta geçirerek vatandaşlarla bir araya geldi. Yozgat merkez ile ilçe ve köylere ziyaret eden Başer, Yozgat’ın birlik ve beraberlik içerisinde gelişebileceğini söyledi.
ENGELLİ VATANDAŞ
İLE SOHBET ETTİ
Milletvekil Başer, yürüme engelli vatandaş Davut Bayram ile sohbet etti.
Sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile Ankara’ya bir grup ile yürüyen Davut Bayram, amaçlarının kimseyi karalamak olmadığını belirterek, Türkiye’nin en fazla göç veren veren, geri kalmış illerin başında gelen Yozgat’ın sesi olmak adına bir girişimde bulunduklarını ifade etti. Bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşememelerinin farklı bir noktaya çekmek isteğini, kendilerinin böyle bir girişimde bulunmadıklarını aktaran Bayram, ‘Yozgat için ortaya çıkan tek sorun birlik ve beraberlik. Maalesef bunu ortaya koyamıyoruz. Çok konuşmak, çok laf yapmak ortaya çıkan sorunları çözmüyor’ dedi.
Milletvekili Başer, Ankara’da Yozgat’ın menfaatine olacak her çalışmanın takipçisi olduklarını ifade etti. Ankara’ya yürüyen ekibin demokratik hakkını kullandığına değinen Başer, Yozgat için yapılmış bir girişim olduğuna inandığını vurguladı.
TÜTEN BACASIZ FABRİKA
Milletvekili Başer Yozgat’ta bacasız fabrikalar tüttüğünü dikkat çekerek, öncelikle bunlardan istifade edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Başer, Polis Eğitim Merkezinin düzenlediği mezuniyet töreni için Yozgat’a yaklaşık 5 bin kişini geldiğini kaydetti. Askeri Birlik kadar bunun önemli olduğuna vurgu yapan Başer, dönemsel gerçekleştirilecek törenlerin Yozgat ekonomisine katkı vereceğini vurguladı. Askeri Birlik konusunda bir çalışma olduğunda Yozgat’ın değerlendirileceğini ifade eden Başer, ‘Yozgat’ bacasız fabrikalar getiriyoruz. POMEM’in yanı sıra Bozok Üniversitesi, Diyanet Eğitim Merkezi, Şehir Hastanesi ve yeni cezaevi Yozgat için büyük bir kazanç olacaktır’ dedi.
Başer, hızlı tren, hava alanı ve bölünmüş yollar tamamlandığında Yozgat’ın önünün açılacağını aktardı. Başer, kentin gelişim ve kalkınmasında birlik ve beraberlik sorununun mutlaka çözümlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 18 Eylül 2016 Pazar
Paylaş :