Stajyer öğretmenler danışmanlarıyla buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığının 2016 Şubat öğretmen atamaları ile ilk defa hayata geçirdiği stajyer öğretmenlik uygulaması sonucu Yozgat’a atanan stajyer öğretmenlerin il içi tercihleri başladı.

Stajyer öğretmenler  danışmanlarıyla buluşuyor Yozgat’a atanan stajyer öğretmenler bugün ve yarın düzenlenecek seminerlere katılacak.
Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) ilk kez uygulayacağı “yetiştirme” programı kapsamında yeni atanan aday öğretmenler, 24 hafta boyunca danışman öğretmenleriyle sınıf içi, sınıf ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılacak, film izleyecek, kitap okuyacak ve şehrin tarihi mekanlarını gezecek.
Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, il emrine atanan ve il içi tercihlerini yapmak için il milli eğitim müdürlüğüne gelen stajyer öğretmenlerle bir araya gelecek. Öte yandan Yozgat’a atanan stajyer öğretmenlerin gelmeye başladığı öğrenildi.
Aday öğretmenlerin performans değerlendirmesinin, ilk dört aylık dönemdeki danışmanları ve okul müdürü tarafından yapacağını belirten Kuş, öğretmenlerden bu süreçte eğitimle ilgili filmler izlemelerini ve bununla ilgili görüşlerini danışman öğretmenleriyle paylaşmalarını isteyeceklerini belirtti.
Kuş, yeni atanan öğretmenlere yönelik yaptığı açıklamasında “Staj sürecinden sonra çok iyi bir öğretmen olacağınıza inanıyorum. Danışman abilerinizden ablalarınızdan doğru ve güzel olan her şeyi öğrenmeye çalışın. İlimizde ki 6 bin öğretmenimizden her biri birbirinden üstün saygıdeğer insanlardır. Öğretmenler olarak duruşumuzla, konuşmamızla, hal, hareketlerimizle, bilgimizle, deneyimizle ve kılık kıyafetimizle örnek olmak zorundayız. Bilgili donanımlı teknolojiye gelişmişliğe adapte olmuş ayak uydurabilmiş öğretmenlere ihtiyacımız var. Nitelikli eğitim nitelikli öğretmenden geçer. Bakanlığımızın yeni uygulaması ile staj dönemi sonrasında görev yerlerinize gittiğinizde biraz daha tecrübe kazanmış olarak gideceksiniz. Öğretmenlik hayatınız boyunca derslerinize girerken yüzünüz gülsün ve her zaman için dersinize hazırlıklı giriniz. Bu söylediklerim öğretmenlik mesleğinin en önemli iki yapı taşıdır” dedi.
Stajyer öğretmenlerin yaptıkları tercihler doğrultusunda bugün staj yapacakları okullar belirlenerek ve görevlerine başlayacaklar. 25 Şubat 2016 Perşembe
Paylaş :