Milli birlik dünyaya örnek oldu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Sinan Çelik, 15 Temmuz Cuma günü TSK içerisindeki bir grup askerin darbe girişimine karşı milli birlik ve demokrasinin galip geldiğini söyledi.

Milli birlik dünyaya örnek oldu Yozgat TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini lanetledi. Çelik, milletin üstünde bir gücün olmadığını belirterek, milletin darbe girişimine karşı en iyi cevabı verdiğini aktardı.
Türkiye’nin bir olduğunu ve kimsenin de buna gücü yetmeye ceğini, devlet ve milletin el ele vererek bunun da üstesinden geldiğini dile getiren Çelik, bir grup askerin yapmaya çalıştığı girişimin ülkemizin birlik ve beraberliğinin hedef alındığına dikkat çekti.
Çelik, “Ülkemizde yaşayan 78 milyon halkımız, darbe girişimi ile ellerinde Türk bayrakları ile sokağa çıkarak, tepkilerini dile getirmiştir. Aynı bayrak çatısı altında yaşayan ve farklı görüşlerden olan halkımız, darbe girişimine karşı tek yürek olmuş ve ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlara asla fırsat vermemiştir. Ordunun içinde bir grup tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, milletin iradesine karşı yapılmaya çalışılmış ama vatandaşlarımız daha da duyarlı davranarak meydanlarda Türk bayrakları ile tepkilerini dile getirerek , el ele vererek meydanı darbecilere bırakmamıştır” diye konuştu.
Ülke demokrasisine yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsüne karşı milletin gösterdiği birliğin dünyaya örnek teşkil ettiğine vurgu yapan Çelik, “Dünya ülkelerinin coğrafyamızı karıştırmak istediğini çok iyi bilmekteyiz. Halkımız darbeyi önleyerek hem darbecilere hem de dünyaya büyük bir demokrasi dersi vermiştir. Demokrasimizin temel direklerinden birisi olan halkımız her zaman milletinin, devletinin yanında yer alacak ve darbecilere geçit vermeyerek demokrasimize sahip çıkacaktır. İşlenen bu suçların cezasız kalmayacağı açıktır. Menfur olaylar neticesinde, hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz” diye konuştu. 18 Temmuz 2016 Pazartesi
Paylaş :